فقط 1.490.000 تومان

آفر ویژه تور گرجستان

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی  - بلیط رفت و برگشت پرواز 

فقط 300 درهم

رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 32 دلار

کرمان گردی

در کویر اطراف شهر معروف رفسنجان دره ای به طول ۲۰ کیلومتر و عمق ۷۰ متر وجود دارد که با عرضی ۱۸۰ متری منظره ای فوق العاده زیبا را به وجود آورده است نکته جالب توجه جاری بودن رودخانه دائمی گیودری در عمق این دره می باشد و بر اساس نظر کارشناسان دره به دلیل فرسایش های آبرفتی شکل گرفته و به دلیل ادامه فرسایش اشکال برخی قسمت های دره در حال تغییر نیز است.

رودخانه این دره فصلی بوده و بسته به میزان بارندگی زمستانی، از اسفند تا خرداد، جاری میباشد.

دره مدیترانه‌ای دلفارد با ده‌ها آبشار منحصر به فرد و جنگل‌های متراکم انار شیطان و تلاقی فصل‌ها یکی از روستاهای هدف گردشگری استان کرمان محسوب می‌شود که در طول تابستان هزاران گردشگر داخلی و خارجی را در عمق کویر استان کرمان جذب خود می‌کند.
 برخلاف تصور اکثر مردم استان کرمان سرزمینی با اقلیم‌های مختلف است شمال کرمان متاثر از کویر لوت بیابانی اما جنوب و جنوب غرب استان کرمان سرسبز و گاه یادآور مناطق پر باران شمال و غرب کشور است و همه ساله میزبان هزاران گردشگر از استانهای مختلف کشور و همچنین گردشگران کشورهای حوزه خلیج فارس است.

آبشار راین آبشاری در دامنه‌های کوه هزار است. این آبشار یکی از جاذبه‌های طبیعی گردشگری می‌باشد. این آبشار که به نام «زر رود» هم شناخته می‌شود در ۱۴ کیلومتری جنوب غربی راین و بر دامنه‌های جبههٔ شرقی کوه هزار فرو می‌ریزد. آبشار زر رود از ریزش رودخانه‌ای پدید می‌آید که سرچشمه‌های آن در ارتفاعات بالادست و از دل دامنه‌ها و دیواره‌های برف گیر هزار همچون تاج خروس جریان می‌یابد.

باغ زیبا و مصفایی که با بیش از یک قرن قدمت و پیشینه تاریخی، در دامان کوه های سر به فلک کشیده هزار (تیگران) آرمیده و چشم و چراغ باغ های کنونی ایران به شمار میرود به سال 1297 ه.ق به وسیله عبد الحمید میرزا فرمانفرما هزار با ارتفاع 4501 متر ، مرتفع ترین کوه جنوب ایران و ارتفاعات مرکزی کشور آرمیده است . از مناطق سردسیر استان کرمان محسوب میشود . راین در زمان ساسانیان به واسطه قرار گرفتن در بزرگراه غرب به شرق و راه کرمان به جیرفت و بندر عباس ، موقعیتی مناسب داشته و یکی از مراکز داد و ستد کالا و همچنین بافت پارچه ای ارزشمندی بوده است که حتی به مناطق دور مانند مصر نیز صادر میشد .

شهرستان بم در ۱۸۰ کیلومتری جنوب شرق مرکز استان کرمان واقع شده است و تنها شهر کشور است که منظر فرهنگی آن در سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.

کلوت شهداد

از جمله جاذبه های طبیعی کرمان و کشور که عظمت آن هرگز در باور ناآشنایان نمی گنجد، کویر است. کویرهای کرمان جذابیت های ویژه ای دارد که آنها را در شمار مناطق شگفت انگیز توریستی قرار می دهد. از زیباترین بخش های کویر که تماشای آن به یک رؤيا شباهت بیشتری دارد، دیدار از کلوتهای کویر است، کلوتها زیباترین عارضه طبیعی کلوخی دنیا و زیباترین و جذاب ترین پدیده ی کویر به شمار می روند و در هیچ یک از بیابان های دنیا نظیر ندارند. كلوتها سرتاسر قسمت غربی کویر لوت مرکزی را پوشانده و از دور به شهر بزرگی می ماند که ماهها و سال ها، ده ها بنا و کارگر نسبت به ساخت آن اقدام کرده اند.

روستای تاریخی میمند با قدمتی چند هزار ساله در ۳۶ کیلومتری شمال شرق شهرستان شهربابک واقع می باشد. مجموعه ای با ۴۰۰ واحد مسکونی دستکند به نام کیچه که در مجموع بیش از ۲۰۰۰ اتاق را شامل می شود و همچنین دارای مسجد - حسینیه - حمام قدیمی و مدرسه می باشد که همگی در دل کوه کنده شده اند، اقامتگاه زمستانی مردم کوچ نشینی است که فصل بهار را در دشتها به دامداری و تابستان را در آبادی های سرسبز اطراف به باغداری می پردازند. فصل های مناسب بازدید از روستا، بهار و تابستان می باشد ولی زمستان های زیبای میمند نیز جذابیت خاص خود را دارد.

کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده