فقط 1.490.000 تومان

آفر ویژه تور گرجستان

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی  - بلیط رفت و برگشت پرواز 

فقط 300 درهم

رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 32 دلار

روستای صخره ای میمند:

روستای تاریخی میمند با قدمتی چند هزار ساله در ۳۶ کیلومتری شمال شرق شهرستان شهربابک واقع می باشد. مجموعه ای با ۴۰۰ واحد مسکونی دستکند به نام کیچه که در مجموع بیش از ۲۰۰۰ اتاق را شامل می شود و همچنین دارای مسجد - حسینیه - حمام قدیمی و مدرسه می باشد که همگی در دل کوه کنده شده اند، اقامتگاه زمستانی مردم کوچ نشینی است که فصل بهار را در دشتها به دامداری و تابستان را در آبادی های سرسبز اطراف به باغداری می پردازند. فصل های مناسب بازدید از روستا، بهار و تابستان می باشد ولی زمستان های زیبای میمند نیز جذابیت خاص خود را دارد. پایگاه میراث فرهنگی روستای میمند از سال ۱۳۸۰ با تحقیق و پژوهش در زمینه های مختلف و همچنین مرمت و احیای فضاها و با زنده سازی صنایع دستی از قبیل نجاری، آهنگری، نمدمالی، نساجی و فعالیت خود را آغاز نمود. همچنین ایجاد مهمانسرا، سفره سرا، مرکز اسناد ، فروشگاه صنایع دستی، موزه مردم شناسی و نمایشگاه عکس در درون خانه های دستکند و امکانات دیگری که برای گردشگران پیش بینی شده از دیگر فعالیت های این پایگاه به شمار می رود. آثار طبیعی و تاریخی چون س نگ نگاره های استودان، آسیاب ها و غارها نیز در منطقه پراکنده اند.
روستای پیش استا: این روستا در فاصله ۴۵ کیلومتری شرق میمند با جمعیتی بالغ بر ۳۵خانوار قرار دارد، در ضلع شرقی این روستا و در دیواره عمودی پای «کوه استا» (اوستا) تعداد ۱۷ واحد دستکند وجود دارد. این کوه به این دلیل به «استا» مشهور گردیده است که محل و مکان نیایش گران و موبدان و هیربدان زرتشتی بعد از زرتشت بوده، مخصوصا این نام را بر این معبد و این کوه گذاردند که برای همیشه استا را در خاطره ها و اذهان زنده نگه دارد.

 

شهرستان شهربابک

شهرستان شهربابک در فاصله ی ۲۴۷ کیلومتری غرب مرکز استان کرمان واقع شده است.

 

 
دیگر جاذبه های گردشگری شهربابک:

عمارت موسی خانی
از بناهای با اهميت شهربابک که یکی از جاذبه های توریستی این شهر محسوب می شود، عمارت موسی خانی است. به سبب فضاسازی اطراف ساختمان یکی از نقاط پرجاذبه شهربابک است که تاکنون نیز پذیرای بسیاری از میهمانان خارجی و داخلی بوده است، این اثر ارزشمند معماری متعلق به ۱۹۰ سال پیش است.
 

 

غار ایوب:
ایوب نام کوهی است از رشته کوههای مرکزی ایران که در جنوب شرقی شهر دهج با ارتفاعی حدود ۳۳۰۸ متر واقع شده است و غاری در آن قرار دارد که جزء رشته کوههای مرکزی ایران است در درون این غار محلی گود شده شبیه به رد پای انسانی با فیزیک بدنی قوی وجود دارد که آن را منتسب به ردپای حضرت ایوب می دانند و به واقع عامل جذب معتقدین به این غار همین مکان می باشد.
 

سایر
مسجد شهر، قلعه کمرمرج خانه صماخان ، خانه سالاری ها، آرامگاه خواجه حسن شکاری، گنبد ملاحیدر و روستاهای گردشگری ایدر، ریسه و جوزم .

تصاویر: 
کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده