فقط 1.490.000 تومان

آفر ویژه تور گرجستان

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی  - بلیط رفت و برگشت پرواز 

فقط 300 درهم

رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 32 دلار

ارگ های بم

شهرستان بم در ۱۸۰ کیلومتری جنوب شرق مرکز استان کرمان واقع شده است و تنها شهر کشور است که منظر فرهنگی آن در سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.
ارگ بم مجموعه ای افسانه ای و بزرگترین بنای خشتی جهان با قیمت ۶۰۰۰ سال  در نزدیکی شهر بم که به ثبت جهانی رسیده است. بر فراز تپه ای سنگی و در زمینی به مساحت بیش از ۲۰۰۰۰۰ متر مربع بنا شده است. مصالح به کار رفته در ساخت این بنا خشت خام و گل رس می باشد و تا ۲۰۰ سال پیش مسکونی بوده است. ارگ قدیم دارای ۴ دروازه و ۳۸ برج دیده بانی بزرگ و کوچک با ارتفاع ۶ تا ۷ متر می باشد دور تا دور ارگ خندقی به عرض ۵ متر حفر گردیده که در مواقع خطر از آب پر می شده و راه را بر مهاجمان می بسته است. ارگ از ۳ قسمت مجزا تشکیل شده است که شامل ۱- بخش عامه نشین که محل سکونت افراد عادی بوده و تمام تاسیسات شهرک سنتی ایرانی مانند بازار، میدان ، مسجد جامع ، مدرسه کاروانسرا، آب انبار حمام ، زورخانه و... را دارا بوده است ۲- قسمت نظامی که شامل اصطبل شاهی، سربازخانه و منزل مسکونی فرمانده قشون بوده ۳ – قسمت حاکم نشین که مهمترین ، مرتفع ترین و قدیمی ترین بخش ارگ بوده و شامل بقایای زندان ، منزل مسکونی حاکم امارت چهار فصل و... بوده است می باشد.
تصاویری که در پایین صفحه مشاهده میکنید تصاویر ارگ قدیم بم بعد از بازسازی در سال 96 میباشد. همانطور که میبینید ارگ بم هنوز هم دیدنی است


مجموعه ارگ جدید

مجموعه توریستی ارگ جدید که در ۱۰ کیلومتری شهرستان بم واقع شده است یکی از مجهزترین مناطق توریستی صنعتی ایران محسوب می شود. شهرک عظیم و مدرن ارگ جدید با برخورداری از پیشرفته ترین تجهیزات، دارای دهکده توریستی مدرن، تاسیسات رفاهی و فضاهای توریستی متعدد و... است انواع واحد های مسکونی و خدماتی منطقه کویر به شکل سنتی خود احداث گردیده و وجود چند باغ ایرانی بر جذابیت آن افزوده است در این منطقه هتل با استانداردهای ممتاز اقامت، فضای سبز، امکانات ورزشی و رفاهی وجود دارد علاوه بر آن مکان های پذیرایی شامل رستوران، چایخانه، کافی شاپ، پیست اسب سواری ، دوچرخه سواری، استخر شنا، دریاچه و آلاچیق و دیگر تسهیلات پذیرایی از دیگر امکانات این مجتمع تفریحی و توریستی محسوب می شود.
امامزاده اسیری از نوادگان امام حسن مجتبی و امام حسین (ع) و پسر فاطمه صغری دختر امام حسین (ع) می باشد که در سال های اول و دوم هجری به شهادت رسید و مرقد آن بزرگوار در بم خیابان طباطبایی قرار دارد.
امامزاده زید: امامزاده زید زیدین زین العابدین فرزند امام زین العابدین است به روایتی بعد از شهادت سر این حضرت در این مکان ملفون گردید و تن آن در شهداد به خاک سپرده شده است وجود این مرقد مطهر در ایام تعطیل زائران بسیاری را به سوی بم می کشند.
 

سایر جاذبه های گردشگری بم

ییلاق دهبکری

ده بکری ییلاق مهم استان است که در دامنه کوه شیر و جبال بارز واقع شده و از توابع شهر بم است. کوه های ده بکری از درختان پسته بادام و بادام وحشی پوشیده شده است این منطقه تفرجگاه مردم کرمان جیرفت بم و استان سیستان و بلوچستان است دیگری به دلیل آب و هوای معتدل از مناطق شگفت انگیز استان به شمار می رود که در مناطق بسیار گرم جیرفت و بم واقع شده است.

تصاویر: 
کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده