فقط 1.490.000 تومان

آفر ویژه تور گرجستان

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی  - بلیط رفت و برگشت پرواز 

فقط 300 درهم

رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 32 دلار

کلوت شهداد

از جمله جاذبه های طبیعی کرمان و کشور که عظمت آن هرگز در باور ناآشنایان نمی گنجد، کویر است. کویرهای کرمان جذابیت های ویژه ای دارد که آنها را در شمار مناطق شگفت انگیز توریستی قرار می دهد. از زیباترین بخش های کویر که تماشای آن به یک رؤيا شباهت بیشتری دارد، دیدار از کلوتهای کویر است، کلوتها زیباترین عارضه طبیعی کلوخی دنیا و زیباترین و جذاب ترین پدیده ی کویر به شمار می روند و در هیچ یک از بیابان های دنیا نظیر ندارند. كلوتها سرتاسر قسمت غربی کویر لوت مرکزی را پوشانده و از دور به شهر بزرگی می ماند که ماهها و سال ها، ده ها بنا و کارگر نسبت به ساخت آن اقدام کرده اند. این شهر کلوخی در فاصله ی ۴۰ کیلومتری شرق و شمال شرق شهداد قرار گرفته و مساحت آن بیش از ۱۱ هزار کیلومتر مربع است . در حال حاضر علاوه بر جاده ی آسفالته بين شهداد و کلوتها، كمپهای کویری ای ساخته شده که می تواند برای اسکان شبانه مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این وجود آب برق، تلفن، آشپزخانه و سرویس بهداشتی هرگونه نگرانی را در این مورد مرتفع می سازد.

دیگر جاذبه های گردشگری بخش شهداد

سیرچ

سیرچ دهستان سیرچ در ۵۵ کیلومتری شهر کرمان و ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهداد (بر سر راه کرمان - شهداد) قرار گرفته است. درختان سر به فلک کشیده، هوای خنک تابستان، ارتفاعات پربرف زمستان، پیست اسکی، رودخانه و بخصوص سرو هزار ساله و تماشایی این روستا از جاذبه های گردشگری آن است.
وجود چشمه آب گرم جوشان با خواص درمانی قابل توجه در فاصله ۸ کیلومتری سیرج و نصب تعدادی آلاچیق در محوطه آب گرم از دیگر جاذبه های منطقه به شمار می رود. کوههای بلند با چشم اندازهای زیبا پوشیده از توده های انبوه درختان، جاذبه های گردشگری منطقه را دو چندان می کند. قرار گرفتن سیرچ در مجاورت شهداد و منطقه ی کلوت ها که جاذبه های بکر سیرچ - شهداد را فراهم نموده و وجود دو نوع ساختار طبیعی متفاوت (ییلاق سرد و گرم و سوزان) در مجاورت یکدیگر که کم نظیر و بسیار جذاب می باشد. منطقه فوق را به منطقه ی نمونهی گردشگری تبدیل کرده است.

 

 محوطه باستانی شهداد

محوطه باستانی شهداد: بر اساس کاوش های انجام شده توسط هیئت باستان شناسی تهران به سرپرستی دکتر علی حاتمی در سال ۱۳۴۹، گروه اعزامی به منطقه شرق شهداد به مجموعه ای دست یافت که منازل مسکونی، کارگاههای ریخته گری و ذوب فلزات مردم شهر را در هزاره سوم و چهارم قبل از میلاد آشکار ساخت،
علاوه برآن قدیمی ترین پرچم فلزی جهان موسوم به درفش شهداد، تعداد بسیار زیادی شی سفالی، فلزی و سنگی، مجسمه های گلی مرد و زن و از دل ریگزارهای منطقه باستانی شهداد کشف شد.
 

امامزاده زید:

یکی از اماکن متبرکه استان کرمان بارگاه مقدس امامزاده زید شهداد است، که با هفت واسطه به امام ششم منصوب است. قدمت بنای این امامزاده به قرن هفتم هجری می رسد.
از دیگر جاذبه های تاریخی شهداد: - شهرک باستانی دشت لوت - آب انبار حاج محمدتقی - آسیاب آیی دوقلو خانه صادقی ها - قلعه رموک و کهنه شفيع آباد
 

گندم بریان:

وجود منطقه گندم بریان شهداد به عنوان یکی از گرمترین نقاط کره زمین در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال کلوتها که درجه دمای آن در تابستان به بیش از ۵۵ درجه سانتیگراد می رسد، جریان رود شور با غلظت بالای نمک، سکوت و سراب بی مانند کویر، آسمان پرستاره و مهتایی، گودترین نقطه کشور بزرگ ایران در این منطقه از جاذبه های شگفت کویر شهداد به شمار می رود.

تصاویر: 
کلوت شهداد
کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده