فقط 1.490.000 تومان

آفر ویژه تور گرجستان

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی  - بلیط رفت و برگشت پرواز 

فقط 300 درهم

رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 32 دلار

آبشار دلفارد

دره مدیترانه‌ای دلفارد با ده‌ها آبشار منحصر به فرد و جنگل‌های متراکم انار شیطان و تلاقی فصل‌ها یکی از روستاهای هدف گردشگری استان کرمان محسوب می‌شود که در طول تابستان هزاران گردشگر داخلی و خارجی را در عمق کویر استان کرمان جذب خود می‌کند.
 برخلاف تصور اکثر مردم استان کرمان سرزمینی با اقلیم‌های مختلف است شمال کرمان متاثر از کویر لوت بیابانی اما جنوب و جنوب غرب استان کرمان سرسبز و گاه یادآور مناطق پر باران شمال و غرب کشور است و همه ساله میزبان هزاران گردشگر از استانهای مختلف کشور و همچنین گردشگران کشورهای حوزه خلیج فارس است.
از دره دلفارد که در 25 کیلومتری شهر باستانی جیرفت قرار گرفته است به عنوان یکی از قطب‌های اکوتوریسم استان کرمان یاد می‌شود و شگفت اینکه این دره در ارتفاعات سربیژن آب و هوایی مدیترانه ای دارد و یکی از ذخیره گاه‌های اصلی گیاهی و جانوری استان کرمان نیز محسوب می‌شود، وجود هزاران هکتار باغ مرکبات، نخل، جنگل‌های بادام و انار شیطان رودخانه‌های متعدد و ده‌ها آبشار منحصر به فرد و گلزارهای رنگارنگ و زیبا دلفارد را به بهشتی در استان کرمان تبدیل کرده است.

یکی از شگفتی‌های این روستا وجود درختان سردسیری در کنار درختان گرمسیری است بطوری که هم زمان می‌توان میوه‌های درختان گرمسیری همچون خرما و مرکبات و درختان سردسیری مانند گردو گیلاس را در این منطقه مشاهده کرد در این میان وجود جنگل‌هایی از میوه‌های وحشی همچون تمشک و انجیر و بادام وحشی بسیار مورد توجه گردشگران قرار دارد.
نکته قابل توجه دیگر نزدیکی دلفارد با سایت باستانی کنار صندل و شهر دقیانوس در حاشیه رودخانه هلیل‌رود در شهر جیرفت است که با دلفارد تنها چند دقیقه فاصله دارد.در حالی که گاه هوای شهر جیرفت به نزدیک 50 درجه سانتیگراد می‌رسد اما در همان زمان درجه هوا در دلفارد، شرایط آب و هوایی مناطق مدیترانه ای را برای گردشگر تداعی می کند.
ین روستا یکی از زیباترین روستاهای استان کرمان و کشور محسوب می‌شود و در دره‌ای قرار گرفته که رودخانه سر شاخه اصلی رودخانه شور در آن جاری است و به دلیل قرار گرفتن سرچشمه ها در بالا دست دره، در این منطقه دهها آبشار بسیار زیبا تشکیل شده است که همانند آنها را تنها می‌توان در چند استان محدود در غرب کشور مشاهده کرد.
 

تصاویر: 
کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده