فقط 1.490.000 تومان

آفر ویژه تور گرجستان

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی  - بلیط رفت و برگشت پرواز 

فقط 300 درهم

رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 32 دلار

باغ شاهزاده ماهان

باغ زیبا و مصفایی که با بیش از یک قرن قدمت و پیشینه تاریخی، در دامان کوه های سر به فلک کشیده هزار (تیگران) آرمیده و چشم و چراغ باغ های کنونی ایران به شمار میرود به سال 1297 ه.ق به وسیله عبد الحمید میرزا فرمانفرما هزار با ارتفاع 4501 متر ، مرتفع ترین کوه جنوب ایران و ارتفاعات مرکزی کشور آرمیده است . از مناطق سردسیر استان کرمان محسوب میشود . راین در زمان ساسانیان به واسطه قرار گرفتن در بزرگراه غرب به شرق و راه کرمان به جیرفت و بندر عباس ، موقعیتی مناسب داشته و یکی از مراکز داد و ستد کالا و همچنین بافت پارچه ای ارزشمندی بوده است که حتی به مناطق دور مانند مصر نیز صادر میشد . این منطقه در گذشته یکی از مراکز ساخت صنایع دفاعی مانند شمشیر و تفنگ نیز بوده است وزیری مولف کتاب جغرافیایی کرمان، راین را چنین توصیف کرد است : باغستانی فسیح ، مرغزاری نزه و بدیع ، آبش با سلسبیل بردار و هوایش با فردوس برابر.

آستانه شاه نعمت الله ولی ماهان :
از آثار باشکوه ، زیبا و بسیار دیدنی ایران می توان مزار شاه نعمت الله ولی را نام برد . آستانه شاه نعمت الله ولی، زیارتگاه اهل دل و میعاد گاه شوریدگان وادی عشق، قریب هفت قرن قدمت دارد. سنگ بنای هسته مرکزی این مجموعه را احمد شاه دکنی با ارسال وجوهی به ایران پی ریخت. سال احداث بنا در کتیبه ورودی ،840 ه.ق ذکر گردیده است . نام صحن های این بنا به ترتیب از خیابان اصلی صحن اتابکی ، صحن وکیل الملکی،رواق مدیر الملکی، رواق مدیر الملکی، حرمف رواق شاه عباسی صحن میرداماد و صحن حسینیه است. شاه ولی معاصر حافظ لسان الغیب بود و حافظ توجه خاصی به اشعار وی داشت و بسیاری از غزلیات شاه را جواب گفت ، از جمله حافظ غزل زیر را :
آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند
آیا بود که گوشه چشمی به ماکنند
در جواب این غزل شاه ولی سروده است :
ما خاک را به نظر کیمیا کنیم
صد درد رابه گوشه چشمی دوا کنیم
از جمله بخش های دیگر آستانه ، کتابخانه و موزه شاه ولی است .
شاه نعمت الله عارف، ادیب و شاعر بزرگ قرن هشتم  ه.ق به سال 731 در کوهبنان به دنیا امد و به سال 834 در کرمان درگذشت و بنا به خواست خود در ماهان به خاک سپرده شد.

 

تصاویر: 
کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده