فقط 1.490.000 تومان

آفر ویژه تور گرجستان

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی  - بلیط رفت و برگشت پرواز 

فقط 300 درهم

رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 32 دلار

تور دو روزه(شهداد - راین)

سیرچ

سیرچ دهستان سیرچ در ۵۵ کیلومتری شهر کرمان و ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهداد (بر سر راه کرمان - شهداد) قرار گرفته است. درختان سر به فلک کشیده، هوای خنک تابستان، ارتفاعات پربرف زمستان، پیست اسکی، رودخانه و بخصوص سرو هزار ساله و تماشایی این روستا از جاذبه های گردشگری آن است.
وجود چشمه آب گرم جوشان با خواص درمانی قابل توجه در فاصله ۸ کیلومتری سیرج و نصب تعدادی آلاچیق در محوطه آب گرم از دیگر جاذبه های منطقه به شمار می رود. کوههای بلند با چشم اندازهای زیبا پوشیده از توده های انبوه درختان، جاذبه های گردشگری منطقه را دو چندان می کند. قرار گرفتن سیرچ در مجاورت شهداد و منطقه ی کلوت ها که جاذبه های بکر سیرچ - شهداد را فراهم نموده و وجود دو نوع ساختار طبیعی متفاوت (ییلاق سرد و گرم و سوزان) در مجاورت یکدیگر که کم نظیر و بسیار جذاب می باشد. منطقه فوق را به منطقه ی نمونهی گردشگری تبدیل کرده است.

کلوت های شهداد

از جمله جاذبه های طبیعی کرمان و کشور که عظمت آن هرگز در باور ناآشنایان نمی گنجد، کویر است. کویرهای کرمان جذابیت های ویژه ای دارد که آنها را در شمار مناطق شگفت انگیز توریستی قرار می دهد. از زیباترین بخش های کویر که تماشای آن به یک رؤيا شباهت بیشتری دارد، دیدار از کلوتهای کویر است، کلوتها زیباترین عارضه طبیعی کلوخی دنیا و زیباترین و جذاب ترین پدیده ی کویر به شمار می روند و در هیچ یک از بیابان های دنیا نظیر ندارند. كلوتها سرتاسر قسمت غربی کویر لوت مرکزی را پوشانده و از دور به شهر بزرگی می ماند که ماهها و سال ها، ده ها بنا و کارگر نسبت به ساخت آن اقدام کرده اند. این شهر کلوخی در فاصله ی ۴۰ کیلومتری شرق و شمال شرق شهداد قرار گرفته و مساحت آن بیش از ۱۱ هزار کیلومتر مربع است . در حال حاضر علاوه بر جاده ی آسفالته بين شهداد و کلوتها، كمپهای کویری ای ساخته شده که می تواند برای اسکان شبانه مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این وجود آب برق، تلفن، آشپزخانه و سرویس بهداشتی هرگونه نگرانی را در این مورد مرتفع می سازد.

ارگ راین

ارگ راین، بزرگترین بنای خشتی بعد از ارگ بم با مساحتی بیش از بیست و دو هزار متر مربع، نشسته بر تارک تاریخ، میراث ارزشمند و ثروت فرهنگی تاریخی که سالیانه میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است. این ارگ در جنوب غربی شهر کنونی راین و بر بلندای تپه ای قرار گرفته است.
دور تا دور قلعه را حصاری در برگرفته که ارتفاع آن بیش از ۱۰ متر است. تنها ورودی قلعه از جبهه شرقی است که با سردربزرگ و باشکوه به محوطه داخلی راه دارد. قلعه، عناصری چون بازار، مسجد، زورخانه و عامه نشين دارد.
قلعه راین یکی از مهم ترین آثاری است که می تواند بر تاریخ کهن این خطه گواهی دهد و برسند موجودیت راین قبل از اسلام مهر تائید نهد. این قلعه مدرک گویایی است که گفته می شود قدمت و سابقه این دیار را به دوره ساسانیان می رساند. قلعه هایی با قدمت و سابقه بیشتر در این محل وجود داشته که بر اثر حوادث طبیعی از بین رفته اند.
در زمان يزدگرد سوم، اعراب به فرماندهی مجاشع این مسعود سلمی، هنگام فتح ایالت کرمان، نتوانستند به قلعه راین که دژی مستحکم بود، وارد شوند. در قرن ششم هجری قمری، جنگ بهرام شاه با ملک ارسلان در نزدیکی همین قلعه بوقوع پیوست که راینی ها از قلعه خارج شدند و به نفع ملک ارسلان جنگ را به پایان رساندند.

آبشار راین

آبشار راین آبشاری در دامنه‌های کوه هزار است. این آبشار یکی از جاذبه‌های طبیعی گردشگری می‌باشد. این آبشار که به نام «زر رود» هم شناخته می‌شود در ۱۴ کیلومتری جنوب غربی راین و بر دامنه‌های جبههٔ شرقی کوه هزار فرو می‌ریزد. آبشار زر رود از ریزش رودخانه‌ای پدید می‌آید که سرچشمه‌های آن در ارتفاعات بالادست و از دل دامنه‌ها و دیواره‌های برف گیر هزار همچون تاج خروس جریان می‌یابد. آبشار راین طی ۴ مرحله فرو می‌ریزد که مرحلهٔ اول ۳ متر و پس از آن ۴ متر، مرحله سوم از لبه پرتگاه تا نقطه‌ای که سنگ بزرگی در دیواره‌ها قفل شده و مرحلهٔ بعد ریزش از سنگ بزرگ تا کف سنگی حوضچهٔ آبشار و پخش آب بر دیواره سنگی شیب دار و حرکت در لابه لای بیدها و کنارهٔ دیواره بلند سنگی می‌باشد. به دلیل وجود شیاری در محل ریزش آب، حرکت نمودن در پشت آبشار و لذت بردن از خنکای ذرات آب تجربه‌ای مثال زدنی را بوجود می‌آورد که این تجربه در زمستان تبدیل به یخ نوردی ساده و هیجان‌آور می‌گردد. همچنین مسیر اصلی صعود، به قله از دامنه روبروی آبشار آغاز می‌شود. مسیر حرکت تا ارتفاع ۳۲۰۰ متری در حاشیهٔ رودخانه ادامه دارد و پونه‌ها و گل‌های وحشی طول راه را در بر گرفته‌اند خاطرنشان کرد: این صحنه یکی از زیباترین و شکوهمندترین مسیرهای کوهپیمایی استان کرمان را بوجود آورده است.

تصاویر: 
کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده