فقط 1.490.000 تومان

آفر ویژه تور گرجستان

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی  - بلیط رفت و برگشت پرواز 

فقط 300 درهم

رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 32 دلار

قلعه رودخان گیلان

جاذبه های زیبای بسیاری در شمال کشور عزیزمان قرار دارند که در این میان قلعه رودخان بزرگترین قلعه آجری ایران است که در دل جنگل تماشایی گیلان جاخوش کرده است و شهرت تاریخی آن زبانزد خاص و عام است.

احتمالا کسی در سرزمینمان وجود ندارد که از وجود قلعه رودخان بی اطلاع باشد و حداقل یک بار از آن بازدید نکرده باشد.

قلعه رودخان ،نام قلعه ای واقع در استان گیلان ودر شهرستان زیبای فومن است که حدود 6/2 هکتار مساحت دارد و طول دیوار آن به 500متر میرسد.

قلعه رودخان در 20کیلومتری شهر فومن قرار دارد و قدمت آن به دوران ساسانیان بازمیگردد.

به دلیل ارزش تاریخی ،زیبائی های معماری و موقعیت قرارگیری بسیار جالبش در سال 1354 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

شاید از خودتان بپرسید نام قلعه رودخان از کجا آمده است و چرا آن را به این نام می خوانند.

این قلعه تاریخی در کنار رودخانه ای به همین نام بنا شده است و به همین دلیل به آن قلعه رودخان میگویند ودر گذشته به نام های دیگری مثل قلعه ی هزار پله و قلعه حسامی هم مشهور بوده است.

 

بهترین زمان بازدید از قلعه رودخان

برای دیدن این قلعه محدودیتی ندارید .اما هرکدام از فصل ها ،خوبی ها و بدی های خود را دارند.از آنجا که این قلعه در ارتفاعات قرار گرفته است ،در صورتیکه در فصل زمستان به آن سفر کنید نمیتوانید از سرسبزیهای درختان چیزی ببینید.

علاوه بر این زمین هم لیز است و ممکن است تا به بالای قلعه برسید حسابی اذیت شوید.

اگر در فصل تابستان یا بهار سفر کنید علاوه بر اینکه از سرسبزی محیط و شادابی آن لذت میبرید با افراد محلی زیادی هم روبرو می شوید و میتوانید مسیر تا قلعه را بدون ناراحتی بپیمائید ودر نیمه ی اول سال فرصت بازدید از قلعه را از ساعت 8صبح تا 6بعدازظهر دارید و در نیمه دوم هم میتوانید از صبح تا ساعت 4بعدازظهر از آن دیدن کنید.

 

مسیر دسترسی قلعه رودخان

این قلعه در شهرستان فومن در استان گیلان قرار دارد و بعد از رفتن به شهرستان فومن و گذر از روستاهای گشت،کرد محله،گشت رودخان ،سیاکش،گوراب وسعید آباد و رسیدن به روستای  قلعه رودخان باید مسیری 3کیلومتری را بپیماید تا به زمین های پارک جنگلی قلعه رودخان برسید.بعد از آن از پای قلعه تا بالای آن1/5 کیلومتر راه است که باید با پای پیاده و از طریق پله ها بپیماید.

کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده