فقط 1.490.000 تومان

آفر ویژه تور گرجستان

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی  - بلیط رفت و برگشت پرواز 

فقط 300 درهم

رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 32 دلار

آنتالیا بهتره یا کوش آداسی ؟

 مقایسه دو شهر آنتالیا و کوش آداسی، به آنتالیا سفر کنم یا کوش آداسی ؟

اگر شما هم با تور ترکیه سفر می کنید و زمان کمی برای سفر به ترکیه دارید حتما باید بین آنتالیا و کوش آداسی گیر کرده باشید، هردو شهر آنتالیا و کوش آداسی به نوبه جذاب و منحصر به فرد با زیبایی های خاص خود رادارند که این انتخاب بین تنها یکی از آنها را دشوار کرده است. اگر می خواهید شیرین ترین لحظات را در زمان کم خود به هنگام سفر به ترکیه داشته باشید و از تعطیلات چند روزه خود به خوبی استفاده کنید، بر انتخاب مقاصد توریستی خود دقت کنید. فصل مناسب سفر به آنتالیا شاید زمان مناسبی برای سفر به کوش آداسی نباشد و یا ممکن است امکان  دیدنی نفسگیر آنتالیا آنچنان که بایست شما را مانند امکان دیدنی کوش آداسی به وجه نیاورند، از این شاید ها و شاید ها زیاد است.

با این که هر دو شهر زیبای ترکیه، کوش آداسی و آنتالیا بسیار توریستی و جذاب، اما نمی توان آنها را به یک چشم دید. از این رو، نمی توان در مدت کوتاه همه جاذبه ها و دیدنی های این دو شهر را دید و چشید، پس وقت را تلف نکنید و اززمان سفر خود با تور ترکیه به خوبی استفاده کنید، در ادامه این مقاله با چند نکته آشنا خواهید شد :

  • آنتالیا برای من بهتر است یا کوش آداسی ؟
  • قصل مناسب سفر به آنتالیا و کوش اداسی چه زمانیست ؟
  • برای گشت و گذار کدام برای من مناسب تر است، اماکن دیدنی آنتالیا یا کوش آداسی ؟
  • برای خرید کدام بهتر است، مراکز خرید کوش آداسی یا آنتالیا ؟
  • برای افراد جوان و یا خانواده ها کوش آداسی بهتر است یا آنتالیا، سفر مناسب جوانان و خانواده ها ؟
  • از معایب و مزایای سفر به آنتالیا و کوش آداسی ؟
  • آنتالیا، چرا باید آنتالیا را انتخاب کرد ؟

 

 آنتالیا

آب و هوای آنتالیا

بهترین زمان سفر به آنتالیا – آب و هوای آنتالیا مدیترانه ای است و در فصل زمستان این شهر زیبا گرم و خشک و در طول زمستان هوا معتدل و بارانی ایست. از آنجایی که دمای هوا در تابستان بالاست و گرم ( چیزی حدود ۳۰ الی ۳۵ درجه ) و در زمستان هوا سر و بارانیست ( درجه هوا تریبا بین ۹ الی ۱۵ درجه) بهترین زمانی که می توانید از آنتالیا لذت ببرید و از تمام مکان های دیدنی آن  دیدن کنید، ماه‌های بین آوریل تا دسامبر ( از اردیبهشت تا دی ماه ) است، اگر بین ژانویه تا مارس ( از بهمن ماه تا فروردین ماه ) قصد سفر به ترکیه را دارید توصیه می کنیم که به آنتالیا نروید چرا که شرایط هوا بسیار غیر منتظره است و اجازه لذت بردن از این شهر را به شما ندهد، حتی ممکن است هوا به شدت سرد شود. راهنمای مرجع و اطلاعات سفر به آنتالیا

مراکز خرید آنتالیا

مراکز خرید شناخته شده ترکیه را می توانید در آنتالیا پیدا کنید، این شهر با مراکز خرید و دنیای مدرن اش هر کسی را وسوسه به خرید می کند. جالب است بدانید که لذت خرید در بهترین مراکز خرید آنتالیا تجربه ای تکرار نشدنی خواهد بود چرا که تفریح، خریدی متفاوت و رستوران های عالی همه و همه در یک جا جمع شده اند. از مراکز خرید معروف آنتالیا : مرکز خرید تراسیتی آنتالیا – TerraCity، مرکز خرید مارکت آنتالیا – MarkAntalya، مرکز خرید اوزدیلک پارک آنتالیا - OzdilekPark Antalya  و مرکز خرید میگروس آنتالیا – Migros. معرفی و اطلاعات ضروری مراکز خرید مطرح آنتالیا

جاذبه های دیدنی آنتالیا

در آنتالیا چه چیزی در انتظار شماست - آنتالیا را می توان یکی از بزرگترین مراکز توریستی تفریحی ترکیه خواند چرا که پرطرف دار ترین سواحل دیدنی ترکیه، آبشار های خروشان و پربازدید ترین مناطق تاریخی باستانی ترکیه در آنتالیا واقع شده است.

ازسواحل زیبای آنتالیا

ساحل لارا (پرطرف دار ترین)، ساحل و مجموعه تفریحی کُنی‌آلتی، ساحل آنالیا و ....

آبشار های ماناوگات آنتالیا

می توان ساعت ها در طبیعت بکر این آبشار نشست و به زیبایی های حیرت انگیزش خیره ماند، بعد ازاستراحت زیر درختان صنوبرو لذت بردن از انرژی آبشار، از مزارع چای دیدن کنید و ازخرید سوغاتی در مغازه هایی سوغات فروشی محلی لذت ببرید.

امکان  تاریخی و دیدنی آنتالیا

غار کارائین آنتالیا، حمام رومی آنتالیا، شهر باستانی لیکیا آنتالیا و کسیک مناره آنتالیا
 

از معایب آنتالیا، چرا باید به جای آنتالیا به کوش آداسی سفر کرد ؟

جمعیت و شلوغی در آنتالیا

آنتالیا که در منطقه مدیترانه و در غرب ترکیه واقع شده‌ است جمعیتی بالغ بر بیش از دو میلیون و دویست هزار نفر دارد و یکی از شهرهای پرجمعیت ترکیه محسوب می‌شود. بنابراین اگر امکان توریستی و جاذبه های آنتالیا را خالی از توریست و جمعیت نخواهید یافت. اگر می خواهید از هیاهوی هر سفر کنید باید گفت که انتالیا را ساکت و آروم نخواهید یافت پس بهتر است به یک مکان آرام تر و کم جمعیت تری مثل کوش آداسی ( جمعیتی نزدیک به شصت و چهار هزار نفر) سفر کنید.

آنتالیا برای کودکان

سفر به آنتالیا سفری پر مخاطره تری نسبت به کوش آداسی محسوب می شود، استخر و شنا در سواحل و یا گشت و گذار در جنگل های آنتالیا از جاذبه های بسیار جذابی می باشند که شاید برای کودکان به اندازه نوجوانان و جوانان مناسب نباشد. در این صورت باید مکررا نگران کودک خود باشید، از این رو برای خانواده هایی همراه با کودک خود سفر می کنند توصیه می کنیم تا کوش آداسی را انتخاب کنند، کوش اداسی  شهری آرام تر و امن تر و جذاب تری برای خانواده ها خواهد بود چرا که تمام افراد خانواده می توانند از مکان های دیدنی کوش آداسی و سواحل آرام این شهر لذت ببرند.

 

کوش آداسی، چرا باید کوش آداسی را انتخاب کرد ؟

آب و هوای کوش آداسی

بهترین زمان سفر به کوش آداسی – هوا در کوش اداسی نیز در طول تابستان گرم ( دما چیزی حدود ۳۰ الی ۳۵ درجه ) و در زمستان هوا بارانیست و میزان بارش باران در این فصل زیاد است. و اما مطمئنا نمی خواهید در گرم ترین ماه سال به کوش آداسی سفر کنید، اگر در ماه جولای و آگوست ( مرداد، و شهریور ماه ) قصد سفر به ترکیه  را دارید، باید به شما اخطار بدهیم که قید گشت و گذار در کوش آداسی را بزنید، در این دوره هوا بسیار گرم است (دمای بالاتر از ۴۲ درجه سانتیگراد) و اصلا برای سفر به کوش آداسی مناسب نیست، در عوض بهترین ماه سفر به کوش آداسی از اواخر آوریل تا اکتبر ( از اردیبهشت تا آبان ماه ) است که دما هوا مناسب است. به طور کلی آب و هوای کوش آداسی در فصل پاییز و زمستان بسیار مطبوع است و بیشتر گردشگران این فصل را برای سفر به کوش آداسی انتخاب می کنند.

مراکز خرید کوش آداسی

مراکز خرید زیادی در کوش أداسی وجود دارد که در آنها می توانید تمام برند ها مطرح ترکیه را پیدا کنید. حتی از بازار ها یمحلی کوش آداسی نیز نمی توان گذشت، از بازارهای معروف کوش آداسی، بازار روز چهار شنبه است که در آن لباس و میوه  سبزیجات می توان پیدا کرد، اگر می خواهید ارزان خرید کنید قیمت لباس در این بازار بسیار مناسب است، اما مراقب باشید تا جنس تقلبی را به جا ی اصلی به شما نفروشند. از بازارهای کوش آداسی که بگذریم، مراکز خرید کوش آداسی را در طول سفر به ترکیه نباید فراموش کرد.  خرید از آوت لت فكتوري بسیار مقرون به صرفه است و در اکثر مواقع بیشتر فروشگاهها تخفیف های با درصدهای بالا در نظر گرفته اند. ازبزرگ ترین و کامل ترین مراکز خرید کوش آداسی : مرکز خرید کاله ایچی - Kus Shopping Center Kusadasi و مرکز خرید سوکه Soke Shopping. اما در حالت کلی می توان گفت که مراکز خرید آنتالیا نسبت به مراکز خرید و بازارهای کوش آداسی معروف‌تر و شناخته‌شده‌تر در بین مراکز خرید ترکیه هستند.

جاذبه های دیدنی کوش آداسی

در کوش آداسی چه چیزی در انتظار شماست – سواحل و جزیره زیبا، ازمیز در نزدیکی کوش آداسی، با سفر با تور ترکیه در طول سفر و بازدید از کوش آداسی می توانید آرامش را در کنار تفریحی مهیج داشته باشید. کوش آداسی پر است از مناظر طبیعی محسور کننده ی بی نظیر، سواحل زیبا و جنگل های دیدنی از مکان های دیدنی که در کوش اداسی میبینید :

جزیره پرندگان

Pigeon که در آن می توانید شاهد زیباترین منظره غروب آفتاب، پرنده های زیبا و قلعه قدیمی عثمانی باشید.

آب گرم قصر پنبه ای، پاموک کاله – یکی از عجایب دنیا و البته محبوب ترین و زیبا ترین مکان های دیدنی ترکیه قصر پنبه ای کوش آداسی است، حوضچه های آهکی طبقه ای سفید با آبی گرم و آهکی که حاصل آن یک چشم انداز باور نکردنی و زیبا در کوش آداسیست.

سواحل دیدنی کوش آداسی و پارک آبی - ورزش‌های آبی مثل شنا، غواصی و اسکی روی آب را می توانید در آب زلال زیر آسمان همیشه آبی این شهر تجربه کنید. علاوه بر این هیجانی باور نکردنی را در پارک های آبی کوش آداسی تجربه خواهید کرد، پارک آبی کوش‌ آداسی، یکی از بزرگترین پارک‌ های آبی اروپاست و در میان گردشگران بسیار محبوب می باشد.

کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده