فقط 1.490.000 تومان

آفر ویژه تور گرجستان

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی  - بلیط رفت و برگشت پرواز 

فقط 300 درهم

رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 32 دلار

معدن نمک توردا

ا به حال به این فکر کرده بودید که بازدید از یک معدن نمک، برخلاف سر بردن حوصله، باعث تفریح شما شود؟!

بله! معدن نمک توردا، واقع در توردای رومانی به یکی از هیجان انگیزترین و مفرح ترین معادن تبدیل شده است. معدن نمک توردا که مربوط به سال 1702 می باشد و حدودا 900 سال سن دارد، پس از اینکه در سال 1932 بسته می شود، در حدود 60 سال بعد دوباره بازگشایی شده و این بار توسط دولت رومانی به مکانی تفریحی و شاد تبدیل می شود که برای تاسیس آن هزینه زیادی را متقبل می شود. شاید دیدن موزه، استخر، تنیس روی میز، باشگاه بیلیارد، مینی بولینگ، مینی گلف، چرخ و فلک، سالن آمفی تئاتر، کافه پذیرایی، زمین شن بازی بچه ها، در معدن نمک بسیار عجیب باشد، ولی طی تصمیم دولت در بازسازی این معدن، ایجاد شده است و به یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری رومانی تبدیل شده است.

 

در هنگام ورود به معدن نمک توردا، سوار بر یک آسانسور می شوید که به اندازه 40 طبقه پایین می رود، تا به اتاق های بزرگ برسید. جالب است بدانید که به خاطر وجود غارهای زیر زمینی در این منطقه دمای هوا در معدن توردا بسیار خوب است و در همه بخش ها دمای هوا ثابت است. گردشگران تور رومانی برای رسیدن به اتاق مخصوص بازی که میز تنیس و مینی گلف در آن قرار دارد باید از یک پل بسیار زیبای آبی بگذرند.

 

 همچنین هنگام پایین آمدن با آسانسور، می توانید بخش اعظمی از پارک را مشاهده کنید. این معدن که در گذشته به خاطر خواص سنگ نمک مورد استقبال گردشگران تور رومانی بوده است، امروزه با این تفکر، که افرادی که وارد این معدن می شوند، بدون در نظر گرفتن زمان به تفریح و سرگرمی بپردازند، بازسازی و راه اندازی شده است. این پارک به دلیل زیبایی و ماهیت غیر معمولش توانسته توجه جهانیان را به خود جلب کند. حق ورودیه این پارک مبلغ ۴ دلار است.

کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده