فقط 1.490.000 تومان

آفر ویژه تور گرجستان

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی  - بلیط رفت و برگشت پرواز 

فقط 300 درهم

رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 32 دلار

معروف ترین کباب های کشورهای جهان و عالمی از طعم

باب ها، یکی از محبوب ترین و لذیذترین غذاهایی هستند که نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط دنیا نیز طرفداران فراوانی دارند. این غذای خوشمزه از همان زمان طبخ و در حین پختن بوی فوق العاده مطبوعی دارد که هوش از سر شما می برد. در واقع کباب به گوشتی گفته می شود که بر روی شعله های آتش به صورت آهسته پخته می شود. برای این کار گوشت را به سیخ می کشند یا بر روی یک توری قرار می دهند. روش پخت و افزودنی هایی که برای مزه دار کردن گوشت استفاده می شود در نقاط مختلف دنیا باهم متفاوت بوده و باعث تنوع در طعم کباب ها شده است. در بخش معروف ترین کباب های کشورهای جهان قصد داریم در مورد برترین کباب های کشورهای جهان صحبت کرده و آن ها را به شما معرفی کنیم. با ما در دنیای بهترین کباب های کشورهای جهان همراه باشید.

کباب بارباکوآ (Barbacoa)، مکزیک

یکی از برترین کباب های کشورهای جهان، بارباکوآ است که از انواع گوشت گاو، گوسفند، بره، بز تهیه می شود. در واقع بارباکوآ به روش کباب کردن آن گفته می شود که یک روش سنتی مکزیکی است و ریشه آن به قبل از ورود مهاجران کارائیب برمی گردد. برای انجام این کار تکه های گوشت را در برگ های گیاه آگاو (agave) قرار می دهند و در یک گودال دفن می کنند. گوشت با حرارت بسیار کم و در یک مدت زمان طولانی پخته می شود تا کاملا نرم شده و رشته رشته شود. البته امروزه بارباکوآ به این صورت پخته نمی شود اما حرارت کم و زمان طولانی همچنان پابرجا بوده و همین باعث نرم شدن و خوشمزه شدن گوشت می شود. بارباکوآ را عموما با آب گوشت و نان تورتیلا سرو می کنند.

کباب بولگوگی (Bulgogi)، کشور کره

کباب بولگوگی یکی از معروف ترین غذاهای کره ای است که طرفداران زیادی در این کشور دارد. این کباب در بین بهترین کباب های کشورهای جهان از گوشت راسته، فیله یا قلوه گاه گاو تهیه می شود. برای این کار گوشت را به صورت ورقه های نازکی در آورده و در سسی که از دانه کنجد، روغن کنجد، پیازچه، فلفل سیاه، سیر تهیه شده، می خوابانند. سپس گوشت ها را بر روی یک توری قرار داده و بر بالای آتش گریل می کنند. این کباب در کنار پلو و سبزیجاتی مانند کاهو سرو می شود.

کباب یاکیتوری (Yakitori)، کشور ژاپن

یاکیتوری، یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی است که از مرغ تهیه می شود. برای درست کردن این نوع کباب در بین معروف ترین کباب های کشورهای جهان، تکه های مرغ را به سیخ هایی از جنس بامبو می کشند و بر روی ذغال چوب می پزند. برای مزه دار کردن تکه های مرغ نیز از سس سویا، شکر، زنجفیل، پیاز، مایونز، پودر خردل و نمک استفاده می شود

کباب کالوآ (Kalua)، هاوایی

پخت کالوآ روشی متفاوت با دیگر کباب ها دارد. برای پخت این کباب، ابتدا سنگ ها را داغ کرده و در داخل بدن حیوان قرار می دهند. سپس روی آن را با برگ های موز پوشانده و در انتها در بین شن و مه مرطوب شده، قرار می دهند. پس از گذشت 6 تا 7 ساعت گوشت به طور کامل پخته و کباب آماده می شود.

کباب کالوآ کباب برعای (Braai)، آفریقای جنوبی

برعای یک کباب لذیذ است که آن را متعلق به سفید پوستان آفریقای جنوبی می دادند. برای تهیه این نوع کباب گوشت گوسفند و سوسیس را با یک سس مخصوص آفریقایی مزه دار کرده و بر روی یک توری قرار می دهند. سپس توری را بر روی یک منقل پایه بلند قرار می دهند تا تکه های گوشت بپزد. این غذا معمولا به همراه پوره آرد ذرت به نام pap سرو می شود.

کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده