فقط 1.490.000 تومان

آفر ویژه تور گرجستان

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی  - بلیط رفت و برگشت پرواز 

فقط 300 درهم

رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 32 دلار

تنگ دار، هیجان بی پایان در نوشهر

دره کرکرود  در استان مازندران و در جنوب شهرستان نوشهر و روستای کشک‌سرا یا کوشک سرا یا کِشکه‌سره واقع شده است. هر سه نام گفته شده مربوط به همین یک روستا است. در کف دره، رودخانه‌ی دایمی کرکرود جریان دارد که از ارتفاعات منطقه سرچشمه گرفته و پس از عبور از روستای کوشکسرا و غرب شهرستان نوشهر به دریای خزر می‌ریزد. دره در مسیری کم شیب قرار گرفته و پوشش گیاهی انبوه از جمله پرسیاوشان بر دیواره‌های صخره‌ای دره قابل مشاهده است.

پیش از هرچیز باید بگوییم که زمستان زمان مناسبی برای رفتن به اینجا  نیست، اما می‌توانید از حالا برای تابستان برنامه‌ریزی کنید، چون در این فصل است که می‌توانید از گرمای تابستان به خنکای پاییز کوچ کرده و در ، این سرمای لذت‌بخش را در میانه‌ی گرم‌ترین فصل سال تجربه کنید. حالا اگر به آنجا رسیدید، بدانید که چهارصد متر آغازش را در حالی می ‌گذرانید که پای ‌تان حداکثر تا زانو در آب فرو رفته است. هرچه پیش می‌‌روید دیوارهای  به هم نزدیک‌تر شده و هرچه مسیر باریک‌‌تر می‌‌شود، آب عمیق‌تر می‌شود. گاهی آب با جریانی تند تا ساق پای‌تان می‌‌رسد و در قدم بعدی ناگهان تا سینه در آب فرو می‌لغزید. بنابراین بهتر است به صورت گروهی و پشت سر هم پیش بروید و خیلی مراقب باشید. حتما در بخش‌‌های عمیق از طناب استفاده کنید و حواس‌تان به اطرافیانتان باشد که در موقع لزوم بتوانید به آن‌ها کمک کنید. درطول این مسیر، حتی در کم آب‌‌ترین فصل، دست ‌کم سه ‌بار عمق رودخانه به‌ اندازه‌‌ای می ‌رسد که ناچار هستید با شنا از آن عبور کنید؛ اما اگر شنا بلد نیستید نگران نباشید؛ به کمک طناب، جلیقه نجات و همراهان ‌تان نیز می ‌توانید این مسیر را طی کنید.

تنگ در حالت کلی، دره‌ای است که بیش از اندازه‌ی طبیعی ژرف و باریک باشد. دیواره‌های تنگ، اغلب قائم و فوق‌العاده پرشیب هستند. در سوی دیگر تنگ، باریکه‌ای از آب جریان دارد که دو سوی دریای مجاور را به طور طبیعی به یکدیگر متصل می‌سازد. به این پدیده، باب نیز گفته می‌شود. در ادبیات رایج تفاوتی بین تنگ و تنگه نیست، درصورتی که این دو واژه تفاوتی اساسی باهم دارند. هنوز مشخص نیست که اسم  از کجا آمده است اما می توان حدس زد که وجه تسمیه آن، دار و درخت های فراوان اطراف تنگ است.

در بخش‌هایی از مسیر پیمایش‌ رودخانه، به حوض‌ها و استخرهایی طبیعی برمی‌خورید که ماجراجویی در این تنگ را به اوج می‌رسانند. در این قسمت‌ها با بررسی عمق مناسب و نبودن تخته سنگ در بستر رودخانه، می‌توانید یک تجربه‌ی پرهیجان از شیرجه به دل طبیعت را تجربه کنید. برای یک شیرجه‌ی خوب ابتدا در عمق آب کمی شنا و عمیق‌ترین محل مناسب برای پرش را پیدا کنید. سپس یکی دوبار از ارتفاع پایین به صورت معمولی در آب بپرید و همه چیز را بیازمایید و سرانجام از بلندترین نقطه، شیرجه در آب را تجربه کنید. این توصیه‌ها برای کسانی است که آمادگی بدنی کافی، مهارت شنا و شیرجه و تجربیات مشابه قبلی را در جاهای امن‌تر داشته‌اند.

اگر قصد دارید در سال جدید، هیجان را در طبیعت کشورمان تجربه کنید، برای تابستان حتما  را در نظر داشته باشید تا با آمادگی بدنی و راهنمایی حرفه‌ای، لحظات بی‌نظیری را برای خودتان رقم بزنید. آیا تا به حال به  رفته‌اید؟ تجربه‌ی شما از رفتن به این مکان چطور بوده است؟

کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده