فقط 1.490.000 تومان

آفر ویژه تور گرجستان

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی  - بلیط رفت و برگشت پرواز 

فقط 300 درهم

رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 32 دلار

ییلاق سوباتان

ییلاق سوباتان از سرسبزترین و زیباترین ییلاق های کشور است که در 22 کیلومتری شهر لیسار از توابع تالش و در 36 کیلومتری شمال غرب تالش قراردارد.

اطراف این ییلاق را طبیعتی زیبا و چشم نواز احاطه کرده است به طوری که در شرق آن جنگل های تالش ، در غرب ییلاق های اردبیل و در شمال آن رودخانه لیسار قراردارد.

این منطقه با دشت ها و مراتع سرسبز و دره های زیبای خود که در فصل بهار از گل های وحشی پوشیده میشوند هر ساله میزبان سیل عظیم گردشگران و طبیعت گردان است.

دو نظر برای انتخاب نام سوباتان یا سووتون (در گویش محلی) برای این منطقه مطرح میشود.اول اینکه سوباتان در زبان ترکی به معنی محل فروریختن آب است چراکه  در این ییلاق باران ها در حفره ای فرو می روند

و دلیل دیگر اینکه، سو درتالش به معنی گلپر و وتون به معنی روییدن است و از آنجایی که گیاه گلپر در جای جای منطقه ییلاقی سوباتان رشد میکند، این نام را برای آن برگزیده اند.

ترکیب دشت های سرسبز، کوه ها، دره ها ودریاچه، سوباتان را  به زمرد گیلان تبدیل کرده است.

با کشف گورهای چندین هزار ساله در این محل مشخص شده است که تاریخ و تمدن آن بسیار کهن است.

دمای اکثر شهرهای گیلان معمولا به زیر صفر نمیرسد اما این ییلاق که در ارتفاعات 1900 تا 2500 متر از سطح دریا قرار دارد با وزش بادهایی که از سمت شمال می وزند در تابستان هم خنک است.

زمستان های سرد این محل باعث میشود که ساکنان دامدار آن در اواخر پاییز از این محل کوچ کنند و به دامنه های البرز و کناره های دریای خزر بروند.

در این منطقه برای اسکان گردشگران هیچ هتل رسمی ای وجود ندارد و گردشگران  در خانه های ساکنان می مانند.

این ییلاق بسیار سنتی است، در داخل آن گاز وجودندارد و برای تامین برق به جای دکل برق از موتورهای برق استفاده میشود.

ساکنان دامدار و عشایر آن در چادر و خانه های کاهگلی زندگی میکنند و تعدادی از آنها به شغل مغازه داری روی آورده اند تا مایحتاج ساکنان و گردشگران را فراهم کنند.

دیدنی های این منطقه شامل چشمه باتمان بلاق، منطقه باستانی غار گنجخانه، آبشار ورزان، دریاچه نئور، آبشار ماهار، گودال های سنگی، دشت گل های شقایق، دره های سرسبز و زیبا، موزه مردم شناسی عشایر، بازارچه سنتی سوباتان، پارک طبیعی و جنگلی آلچالق، زمین اسب دوانی و ... میباشد.

تورهای زیادی در ایران برای بردن علاقمندان به این محل وجود دارد که میتوانید با آن ها خود را به این منطقه برسانید و از طبیعت ییلاق سوباتان و چشم انداز های اطراف آن لذت ببرید.

کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده