فقط 1.490.000 تومان

آفر ویژه تور گرجستان

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی  - بلیط رفت و برگشت پرواز 

فقط 300 درهم

رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 32 دلار

3 دسته داروهای ممنوعه برای زائران اربعین مشخص شد/بیماران خاص با پزشک مشورت کنند

دبیر کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی اربعین به داروهای ممنوعه اشاره کرد و گفت: داروهای ممنوعه در زمان اربعین با زمان عادی برای سفر به عراق تفاوتی ندارد و به طور کلی سه دسته از داروها هستند که زوار اجازه بردن به عراق را هم در زمان اربعین، قبل و بعد از آن ندارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ دکتر حسن نوری ساری دبیر کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به داروهای ممنوعه برای ایام اربعین حسینی گفت: داروهای مخدر و داروهای خواب آور داروهای روان گردان را زوار نمی توانند به همراه داشته باشند و اگر کسی به دلیل پزشکی در حال مصرف دارو است باید حتما قبل از سفر به پزشک خود مراجعه کند و سپس به زیارت مشرف شود.
 
دبیر کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه داروهای پزشکی به طور کلی ممنوعیت خاصی ندارند، اظهار کرد: به طور کلی بردن داروها برای افراد دیابتی و دارای فشار خون مشکلی ندارد. عمدتا نگرانی برای داروهای مخدر از جمله استامینوفن کدئین است و کدئین جزو داروهای ممنوعه به حساب می آید.
 
وی افزود: همچنین داروی دیفن اکسیلا که برخی برای مشکلات گوارشی مصرف می کنند و داروهایی مثل دیازپام ممنوعه هستند که باید جاگزین شوند.
 
وی تاکید کرد: افرادی که به دلایل بیماری های مزمن دچارند و تحت درمان داروی خاص هستند حتما باید به پزشک خود مراجعه کنند و توصیه می کنم دو سری دارو همراه داشته باشند تا اگر به هر دلیلی این داروها مفقود شد، داروی دیگر در دسترس داشته باشند.
کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده