رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 30 دلار

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی با 20 درصد تخفیف - بلیط رفت و برگشت پرواز  از یک میلیون تومان

فقط 290 درهم

فقط 1.190.000 تومان

آفر ویژه تور زمینی ارمنستان

ضرورت توجه به سلامت حجاج با توجه به میانگین سنی،گرمای هوا و زمان سفر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به موضوع سلامت حجاج گفت: توجه به حوزه سلامت حجاج کشورمان بسیار ضروری است؛ با توجه به میانگین سنی زائران و همچنین شرایط گرما و طولانی شدن سفر برای حجاج، اهمیت سلامت و توجه به آن مضاعف می‌شود که باید بیشتر به آن اهتمام نماییم تا حجاج با سلامت به کشور بازگردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست اجرایی حج تمتع ۹۸ که در مشهد مقدس و با حضور مدیران ستادی مدیران استانی و دستگاه‌های همکار برگزار شد با اشاره به موضوع حج به عنوان یکی از عبادات اظهار کرد: حج گرچه عبادت است اما تفاوت هایی با دیگر عبادات دارد؛حج از مناسک است که هم فردی محسوب می شود و هم درون جامعه است.
وی افزود: حاجی هم در گذشته سیر می کند و هم به آینده می رود؛ فرصت های مهمی در حج وجود دارد و حاجی باید زاد و توشه بگیرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: حج بسته زاد و توشه معنوی به حساب می آید و فرصت اقتدار روحی است.
صالحی افزود: اجرای حج به زاد و توشه کمک می‌کند؛ حج برای آن است که حاجی تحول یابد و این کار ستاد حج و بعثه مقام معظم رهبری است.
وی با اشاره به موضوع عزت، کرامت و امنیت حجاج خاطر نشان کرد: توجه به عزت حاجی ایرانی اهمیت زیادی دارد. حاجی باید سفیر عزت ایران باشد و این موضوع را مدنظر قرار دهد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: زائر ایرانی باید پیام‌آور مهرورزی، قانون گرایی، وحدت گرایی و پرهیز از تفرقه باشد تا دیپلماسی حج را با رفتارش عملی کند و پیام وحدت را با رفتارش منتقل نماید.
صالحی تصریح کرد: موضوع کرامت نیز باید مورد توجه قرار گیرد البته امسال اهمیت این مهم مضاعف است.
وی توضیح داد: شرایط حج امسال با توجه به مضیقه های اقتصادی و از طرفی زیادی سفر حج به گونه ای است که کارگزاران حج باید این کرامت را در نظر داشته باشند و رعایت حال زائران را انجام دهند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امنیت حجاج را نیز بسیار مهم دانست و تصریح کرد: امنیت روانی و داشتن احساس احساس امنیت نباید کاهش یابد بلکه مرتباً این موضوع باید مد نظر قرار گیرد و تزریق شود.
صالحی افزود: میلیون‌ها ایرانی به این ۸۶ هزار نفر حاجی نگاه می‌کنند و فضای ایران درگیر این احساس امنیت است؛ البته ادبیات ما در این مدت نیز باید نشانگر این احساس امنیت و توسعه و معنویت و تقویت فضای امنیت باشد و نگرانی زا نباشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: انشاالله یک حج امن را دنبال می کنیم؛ امنیت هویت حج است که این احساس امنیت باید بین حجاج و خانواده های آنها حفظ شود.
وی به موضوع سلامت حجاج اشاره کرد و افزود: توجه به حوزه سلامت حجاج نیز بسیار ضروری است؛ با توجه به میانگین سنی زائران و همچنین شرایط گرما و طولانی شدن سفر برای حجاج، اهمیت سلامت را مضاعف می‌کند که باید بیشتر به آن اهتمام نماییم تا حجاج با سلامت به کشور بازگردند.
 
کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده