رزرو پرواز و هتل با بیشترین کیفیت و بدون محدودیت

فقط 30 دلار

رزوراسیون کلیه هتلهای دبی با 20 درصد تخفیف - بلیط رفت و برگشت پرواز  از یک میلیون تومان

فقط 290 درهم

فقط 1.190.000 تومان

آفر ویژه تور زمینی ارمنستان

آمادگي كامل براي انجام باعزت و مقتدرانه عمليات حج تمتع

رئيس سازمان حج و زيارت از آمادگي كامل همه بخش ها و دستگاه هاي دست اندركاردر عمليات حج تمتع امسال براي برگزاري هر چه بهتر اين مراسم ، توام با عزت و اقتدار و ارامش و بهره گيري مطلوب حجاج ايراني از فضاي معنوي حج ابراهيمي خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زيارت، علي رضا رشيديان روز يكشنبه در نشست هماهنگي نهايي كه با حضور مديران ستادي و استاني حج و زيارت و دفاتر حوزه نمايندگي ولي فقيه درحج و ساير دستگاه ها و بخش هاي دست اندركار اعم از وزارت امورخارجه ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ، شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران برگزار شد گفت : هماهنگي هاي لازم دررابطه با شروع عمليات حج از ثبت نام تا سازماندهي ،حمل و نقل ، اسكان ،تغذيه و تداركات و بهداشت و درمان و مباحث و حمايت هاي كنسولي ، امور فرهنگي و بيمه اي زائران و غيره در تعامل و هم افزايي همه بخش ها به بهترين شكل ممكن انجام شده وتفاهم نامه ها و قراردادها مربوطه با همه بخش‌هاي داراي مسئوليت درداخل و نيز درعربستان به امضا رسيده و انجام شده است.
وي تصريح كرد : هماهنگي نهايي براي اعزام زائران به حج تمتع به انجام رسيده و اين نشست براي استعانت از امام مهرباني ها و تلاش در انجام هر چه بهتر مسئوليت ها ووظايف در تعامل و هم افزايي بيشتربراي خدمت صادقانه به حجاج بيت الله الحرام برگزار شده است .
وي در بخشي از اين نشست با بيان اينكه در سازمان حج و زيارت هم در كنار تمامي اقدامات و پيگيري ها براي برگزاري هر چه بهتر اين مراسم و ايجاد هماهنگي و هم افزايي ميان بخش هاي مختلف، با تلاش هاي صورت گرفته اعزام نيروهاي ستادي به مراسم حج نسبت به سال قبل 17 درصد كاهش يافت.
رشيديان گفت : به منظور توسعه عادلانه استفاده از ظرفيت هاي نيروي انساني تلاش شد، توجه بيشتري به ظرفيت استان ها شود و در اين راستا علي رغم كاهش نيروهاي ستادي ، آمار نيروهاي استاني توانمند و داراي شايستگي رادر اين خدمت رساني افزايش داديم زيرا سياست و نگاه ما در اين اعزام ها شايستگي و توانمندي نيروهاي براي انجام ماموريت و امور محوله و ارائه خدمات بهينه براي زائران است.
وي تصريح كرد : در اين راستا بايد در كنار هماهنگي هاي بيروني چون تعامل ميان بخش هاي بهداشتي و درماني و وزارت امورخارجه و هواپيمايي و غيره بايد مديران و دست اندركاران مربوطه در استان ها در موضوع اعزام و بازگشت زائران پيش بيني هاي لازم را داشته باشند و در اين ميان بحث سياست پروازهاي ايمن و بدون تاخير كه محور شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي است به عنوان هدفي مهم مورد توجه همه ما باشد و در بخش هاي مختلف ازسازمان مركزي حج و زيارت تا مديريت هاي استاني و كارگزاران و ايستگاه هاي پروازي به گونه اي اقدام و برنامه ريزي شود كه در صورت بروز مساله و مشكلي به سرعت شرايط را مديريت كنند.
وي در ادامه بر توجه به شرح وظايف ابلاغي در عمليات حج ، تمركز به طرح آسيب شناسي حج سال گذشته و رفع اشكالات ،برنامه ريزي و داشتن طرح و برنامه براي انجام اين عمليات به بهترين نحو ممكن با امكانات موجود تاكيد و عنوان كرد : در عين آنكه مديران موظفند براي موارد و حوادث غيرمترقبه و احتمالي كه ممكن است درهر حوزه اي درجريان عمليات حج بروز كند در حوزه كاري و وظايف خود پيش بيني ،برنامه ريزي و تدبير لازم راداشته باشند تا مبادا عمليات عظيم حج را از آن متاثر شود كه اين امر به هيچ وجه پذيرفتني نيست.
رشيديان همچنين همكاري،هم افزايي و هم پوشاني ، برخورداري از صبر و تحمل و سعه صدر را در كنار تلاش جهادي و اقدام به اندازه و به موقع توام با سرعت و دقت در انجام همه امور و وظايف محوله را از جمله ضرورت هايي دانست كه همه دست اندركاران در سطوح و حوزه هاي مختلف بايد محور عمل قرار داده و بدان توجه داشته باشند.
وي ابرا اميدواري كرد : با توجه به بهره گيري هر چه بيشتر از ظرفيت هاي نرم افزاري كه امسال در سازمان طراحي شده همچون بانك هاي اطلاعاتي حمل و نقل ،مسكن ،تغذيه و تداركات ، حمل و نقل و نيز ساير تسهيلاتي كه براي ثبت نام كاروان ها و غيره ايجاد شد، امسال اين سازمان با همراهي و تعامل همه بخش هاي مربوطه بتواند در بحث مديريت هوشمند حج و كنترل، مديريت ،هدايت و نظارت بر اين عمليات عظيم ،سال خوبي را داشته باشد و حجاج در سلامت و امنيت كامل مراسمي سرشار از معنويت داشته باشند.
وي خطاب به مديران و مسئولان در سطوح و بخش هاي مختلف تاكيد كرد : هريك از ما در هر مسئوليت و جايگاهي از رئيس سازمان تا ساير مديريان ستادي و اجرايي و غيره در جريان برگزاري مراسم و عمليات حج، خادم و خدمتگزار زائران هستيم و بايد به اين فرصت ميزباني و خدمتگزاري به بخشي از ضيوف الرحمان كه از سوي خداوند به ما عطا شده افتخار كنيم و تمام تلاش و توان خود را در اين زمينه به كار بنديم .
**نماينده ولي فقيه در حج و زيارت : به كارگيري همه توان و ظرفيت ها براي خدمت به حجاج
نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت هم در اين جلسه با بيان اينكه بايد قدر اين فرصت را كه خداوند به همه ما عطا كرده بدانيم ، گفت : در اين راستا بايد همه توان خود را به كار بنديم و در اين خدمتگزاري از هيچ تلاشي فروگذارنكنيم .
حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب افزود : شعار محوري حج هماهنگي و اتجاد و انسجام است و در سايه آن بايد ابعاد دروني خودسازي بويژه تخلص به اخلاق ديني و اسلامي تمركز يافته و در عين آنكه تقويت اخوت ديني و برادري بيش از هر زمان در بين حاجيان محور عمل قرار گيرد.
وي اظهار كرد : با توجه به فرصت و زمان طولاني سفر حج كه براي برخي تا 35 روز مي رسد بايد تلاش كرد تا حجاج بهره مناسب و مطلوبي از اين زمان براي خودسازي و تقويت اخوت ديني ببرند.
دكتر محمد جواد ظريف وزيرامور خارجه ،دكتر صالحي وزيرفرهنگ و ارشاد اسلامي ، زنگنه مديرعامل هواپيمايي هما و برخي ديگر از مسئولان كشوري نیز در این نشست حضور داشتند.
کلیه حقوق به آزانس مسافرتی تاپ سیر تعلق دارد.شمارنده